Bitcoin İçin Uyaran Analist: Bu 2 Altcoin Güçlü Yükselebilir!

Kripto para piyasası Bitcoin’in direnç göstermesiyle yükseliş ivmesini koruyor. Lider kripto para ATH’dan kaydıktan sonra toparlanmayı başardı. Altcoin’ler ise kazançlarının bir kısmını geri verdi ve konsolide oluyor. Yine de piyasada moraller yerinde. Popüler kripto analisti ve traderı Ali Martinez, merkezi olmayan bir borsa (DEX) altcoin projesinin yakında bir patlama yaşayacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca, Cardano’nun (ADA Coin) daha fazla yükseliş potansiyeli olduğunu söylüyor.

Analist: GMX bir boğa formasyonu oluşturuyor, 90 dolar mümkün!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, boğalar piyasada güç kazanmaya devam ediyor. Lider kripto Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederken bazı altcoin’ler patlama yaşadı. Bu pozitif atmosferde yatırımcılar ve trader potansiyeli yüksek yeni projeler arıyor. Popüler analist ve trader Ali Martinez, takipçilerini son tahminlerini paylaştı. Analist, GMX’in mevcut değerinden %60’tan fazla yükselmesini sağlayacak bir modelden bahsediyor. Martinez, altcoin fiyatının bir boğa eğilimi tersine dönüş modeli oluşturuyor gibi göründüğünü söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

GMX günlük grafikte bir ‘ters’ baş ve omuz formasyonu oluşturuyor. Günlük mum çubuğunun 60 doların üzerinde sürekli bir kapanış yapması, GMX’i 90 dolara doğru gönderecek %48,50’lik bir yükseliş kırılmasını tetikleyebilir!

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada GMX, son 24 saat içinde yaklaşık %2,3 düşüşle 52,91 dolardan işlem görüyordu. Altcoin haftalık grafiğinde ise %8,86 artış kaydetti. Bu bakımdan GMX piyasanın gerisinde kaldı.

Lider altcoin rakibinde daha fazla yükseliş potansiyeli var!

Analist, daha sona akıllı sözleşme protokolü Cardano’ya (ADA Coin) bakıyor. Martinez, ADA Coin için daha fazla yukarı yönlü potansiyel olduğunu öne sürüyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Cardano’daki yükseliş trendi sağlıklı görünüyor! Günlük aktif ADA adreslerinde, işlem hacminde ve ADA balinalarından gelen işlemlerde kayda değer bir artış var. Bu artan faaliyet, güçlü ağ katılımı ve yatırımcı ilgisine işaret ediyor, bu da büyümenin devam etmesi için olumlu göstergeler.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, ADA Coin, yazı sırasında günlük bazda %0,5 düşüşle 0,722 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde %18,52 yükseliş kaydetti.

Analist Bitcoin için bu seviyeye dikkat çekiyor!

Son olarak analist, Bitcoin’in 61.000 doların altına inmesi halinde 51.500 dolara kadar düşebileceği konusunda uyarıyor. Temel destek seviyelerini belirlemek için Bitcoin’in URPD veya UTXO (harcanmamış işlem çıktısı) gerçekleşen fiyat dağılımını kullanıyor. Bu dağılım, belirli bir fiyat aralığında en son hareket eden mevcut coinlerin sayısını takip eder. Analist, bu konudaki tahminlerini şu şekilde ifade ediyor:

61.100 ila 61.800 dolar aralığında 500.000’den fazla BTC işlem görerek önemli bir destek alanı oluşturdu. Bitcoin bu eşiğin üzerinde kalırsa, önündeki minimum direnç göz önüne alındığında 65.900 dolara doğru tırmanmaya hazır. Tersine, BTC desteğin altına düşerse, bir düzeltme onu 56.970 dolara hatta 51.500 dolara kadar düşürebilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Bitcoin, son 24 saat içinde %3,82 artışla yazı sırasında 66.964 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte lider kripto para haftalık grafiğinde %11’in üzerinde yükseliş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x